Hammaste valgendamine – lihtne viis enesekindluse tõstmiseks

Tihtipeale märgatakse inimese juures esimese asjana tema välimust ja naeratust. Särav naeratus tõstab enesekindlust ning parandab ka üldist välimust. Hammaste valgendamine on muutunud väga populaarseks, sest see on kiire, ohutu ja lihtne viis, kuidas ennast naeratades paremini tunda. Räägime lähemalt professionaalsest hammaste valgendamisest, valgendamisest kodus ning samuti protseduuris olulist rolli mängivast hambakivi eemaldusest.

Hammaste valgendamine – kuidas protsess välja näeb?

“Kuidas hambaid valgendada?”

 

Valgendamine seisneb erinevate plekkide, pigmentide ja värvimuutuste eemaldamist hambaemaililt ehk hamba väliskihilt. Sel viisil saavutatakse säravvalge naeratus. Värvimuutused võivad olla põhjustatud erinevate söökide ja jookide tarbimisest, mis sisaldavad tugevaid pigmente (näiteks kohv, tee, punane vein) ning ka suitsetamisest. Kuidas hambaid valgendada ja mis samme protsess sisaldab?

 

  • Hindamine. Enne mis tahes hammaste valgendamist (nii kodus kui ka hambaarstikabinetis) on oluline hambaarsti hinnang. Hambaarst hindab hammaste üldist tervist, määrab kindlaks värvimuutuse põhjuse ning tuvastab võimalikud suutervisega seotud probleemid, millega tuleb enne valgendamist tegeleda (nt. Hammaste kulumised, tundlikkus jne.).
  • Hambakivi eemaldamine. Hambakivi on kivistunud hambakatu vorm, mida ei saa tavalise harjamisega eemaldada. Hambakivi eemaldamine on sageli soovitatav enne hammaste valgendamist, et tagada parim võimalik tulemus. Hambaarstid kasutavad hambakivi eemaldamiseks spetsiaalseid tööriistu, tagades valgendusainete toimimiseks puhta hambapinna.
  • Valgendavad ained. Need ained tungivad läbi emaili, pleegitades tõhusalt hambastruktuuri seestpoolt ja selle tulemusel muutub hamba värv heledamaks. Valgendusaine kantakse hammastele geeli kujtadavalgendamise protseduuri tuleks vältida aineid, mis võiksid põhjusul.
  • Aktiveerimine. Valgendusaine aktiveerimiseks kasutatakse spetsiaalset laserit või ZOOM valguslampi. Valgus aitab kiirendada keemilist reaktsiooni, mis viib parimate tulemusteni.

 

 

Oluline info hambaravi kabinetis valgandamise kohta

 

  • Laser- ja fotovalgendust ei soovitata igemehaiguste ja vesiniperoksiidi allergia korral.
  • Laser- ja fotovalgendus on vastunäidustatud raseduse ja imetamise ajal
  • Paari päeva jooksul enne valgendamist soovitatakse hoiduda suitsetamisest ja alkohoolist
  • 48t pärast hammaste valgendamise protseduuri tuleks vältida aineid, mis võiksid põhjustada hammaste värvi muutust – tuleks loobuda suitsetamisest, punasest veinist, teest, pigmendirohkest puuviljadest, tomati kastmetest jne. 
  • Pärast valgendamisprotseduuri võivad hambad muutuda tundlikuks. Sel juhul võib kasutada tundlikele hammastele mõeldud hambapastat ja vajadusel võtta 400 mg Ibuprofeeni.

 

Hammaste valgendamine kodus

Hammaste valgendamist on võimalik mugavalt ja ohutult teha ka kodus. Selleks võetakse patsiendi hammastest jäljendid, mille alusel valmistatakse hambalaboris personaalsed kaped. Koduse hambavalgenduse täpne kasutusjuhend antakse patsiendile kaasa. Tavaliselt kestab kodune valgendamine 1-2 nädalat ning on võrreldes hambakliiniku valgendamisega mõnevõrra leebem. Selle protseduuri eeliseks on võimalus valgendusprotseduuri hiljem sama kape abil uuesti korrata.

 

Hammaste valgendamine on protseduur, mis muudab hambad ilusaks valgeks ning see omakorda aitab tõsta inimese enesehinnangut. Hambaarstide käe all on võimalik saavutada särav naeratus, kus valgendusprotsessid ei kahjusta hammaste tervist. Hambakivi eemaldust ja hammaste valgendamist kombineerides on võimalik muuta hambad mitme tooni võrra valgemaks. Enne mis tahes valgendamisega alustamist on soovitatav konsulteerida hambaarstiga, sest hammaste olukorda hinnates on võimalik saavutada parim võimalik tulemus.

 

Kui sul on soov saada endale säravvalge naeratus, siis oled oodatud konsultatsioonile EstDental Hambaravi kliinikusse – võta meiega ühendust.

Broneeri aeg

Hammaste valgendamine on üks populaarseim teenus kosmeetilises hambaravis. See on protseduur, mis aitab muuta inimeste hambad valgemaks, parandada seeläbi hammaste esteetilist väljanägemist ning suurendada patsiendi enesekindlust ja rahulolul iseendaga.

Hammaste värvi muutuse põhjused

Enne hammaste valgendamist on oluline mõista hammaste värvi muutuse põhjuseid. Arst koostöös patsiendiga püüab välja selgitada selle põhjuseid ning teavitab patsienti harjumuste mõjust. Samuti on oluline teadvustada, et inimeste loomulik hammaste värvus võib olla juba küllaltki erinev. Sealjuures saab siiski välja tuua peamised põhjused, mis muudavad hammaste tooni:

Oluline teada enne valgendamist

Enne hammaste valgendamist tuleb kindlasti nõu pidada hambaarstiga, kes selgitab välja hammaste olukorra ning parima hammaste valgendamismeetodi. Enne hammaste valgendamist tuleb teada, et:

Sobiva lahenduse leidmine

Hammaste valgendamine on protsess, milles on oluline patsiendi ja hambaarsti koostöö. Sobivaima lahenduse leidmiseks tuleks kindlasti minna esmalt hambaarsti konsultatsioonile, mille käigus selgitatakse välja patsiendi hammaste seisukord, ootused ja võimalused. Seejärel soovitab arst patsiendile sobivaid lahendusi – kas kodune valgendamine, lihtsam hammaste puhastamine või hammaste valgendamine hambaarsti kabinetis. Alternatiiv valgendamisele on proteetilised lahendused, mis võimaldavad samuti luua uue ja kauni naeratuse.

Hammaste valgendamine kodus

Üheks võimaluseks on hammaste valgendamine kodus. Selleks võetakse patsiendi hammastest hambaarsti kabinetis jäljendid, mille põhjal valmistatakse hambalaboris spetsiaalsed hambakaped. Kape on pehmest läbipaistvast plastmassist valmistatud vorm, mille sisse kantakse valgendusgeeli. Seejärel asetatakse kaped hammastele. Tavapäraselt kantakse neid öösiti, kuid võib kasutada päeval lühema perioodi jooksul. Pärast valgendamist tuleb pesta kape ja hambad puhtaks. Visiidi käigus selgitab arst kapede õiget kasutamist ning jagab juhiseid, millal peaks kasutamise lõpetama.

Kapede kasutamine on ühest küljest mugav, kuid samal ajal kaasnevad mitmed ohud. Nimelt, kapega valgendamise ajal ei tohi süüa ega suitsetada. Kapesid võib kasutada paar-kolm korda nädalas, et toime hammastele ei oleks väga tugev. Seejärel tuleks teha paus. Samuti võivad kaped põhjustada hammaste ja igemete tundlikkust ning liige geeli kasutamine võib ärritada keelt, kurku ja alla neelates magu. Samuti on oht, kes koduse kasutamise puhul kaob patsiendil reaalsustaju ning valgendamist kasutatakse liiga palju ning tulemuseks on ebaloomulikult valged hambad.

Hammaste valgendamine hambaarsti kabinetis

Hammaste valgendamine kabinetis võib aega võtta 30 minutit kuni 2 tundi.  Esmalt hindab hambaarst hammaste olukorda. Arst tuvastab karioossed defektid. Hammaste valgendamine kabinetis algab põhjaliku hammaste puhastamise protsessiga – eemaldatakse hambakivi ja –katt. Seejärel kaetakse igemed spetsiaalse igemekaitsmega ning hammastele kantakse valgendusgeel, mis aktiveeritakse laseriga. Seejärel hambad puhastatakse ja korratakse protsessi kolm kuni neli korda. Protseduuri lõpus puhastakse suu ja igemed. Lõplik tulemus ilmneb alles paari päeva kuni nädala möödudes.

Hambaarstikabinetis hammaste valgendamise eeliseks on mugavus – protseduur kestab paar tundi ja usaldusväärsus – valgendusprotsess toimub professionaali käe all.

Valgenduse tulemuste hoidmine

Saavutatud tulemusi aitab kõige paremini säilitada korrektne suuhügieen. Samuti jagab hambaarst nõuandeid ja näpunäiteid, kuidas kõige paremini tulemusi hoida. Hammaste valgendamise järel on mõneks ajaks vajalik loobuda hambatooni kahjustavatest toitudest ja harjumustest, näiteks suitsetamisest, kohvi, tee ja punase veini joomisest. Samuti tuleks hoiduda tugeva pigmendisisaldusega toitudest, nagu kanakarrist ja peedisalatist.

Valgendamine ei ole soovituslik:

Lisa kommentaar