Üldine hambaravi ehk Teraapia – patsiendi suutervis on esikohal

Suuõõne tervise säilitamine on inimese üldisele heaolule hädavajalik – üldhambaravi mängib selle saavutamisel väga olulist rolli. Regulaarsed külastused hambaarsti juurde ei piirdu ainult särava naeratuse tagamisega. Need aitavad juba varakult avastada hambaprobleeme ja neid ennetada. Uurime üldhambaravi lähemalt ning nende teenuste olulisust suuõõne heaolu tagamiseks.

Üldine hambaravi on terve hambaravi alustala

Üldhambaravi on terve suutervise alustala. See hõlmab mitmeid teenuseid, mille eesmärk on ennetada, diagnoosida ja ravida erinevaid suuõõnehaigusi. Üldhambaarstide tavaliste protseduuride hulka kuuluvad kontrollid, puhastused, kliinilisd suu-uuringud, röntgenuuringud, täidistega hammaste parandamine, esmaabi hambavalu ja hamba traumade puhul. Need protseduurid on olulised hambaprobleemide nagu hammaste lagunemine, igemehaigused, suuõõnevähk ja hambumushäirete varaste märkide tuvastamisel. Nende probleemide varajane avastamine võimaldab õigeaegselt sekkuda, vähendades edasiste tüsistuste riski.

Üldises hambaravis mängib olulist rolli ennetus

Üldine hambaravi paneb suurt rõhku ennetusele, mis on tervisliku naeratuse hoidmiseks oluline. Hambaarstid soovitavad käia regulaarselt ehk vähemalt üks kord aastas kontrollis. Kontrollide käigus eemaldatakse hambakatt, hambakivi ja plekid, mis ei pruugi olla ligipääsetavad tavalise hambaharja ja hambaniidiga. Professionaalse suuhügieeni käigus kasutatakse ultraheliinstrumendid ja teostatakse soodapesu ehk „pärlipesu“. Lisaks pakuvad hambaarstid väärtuslikku teavet õigete suuhügieenitehnikate, sealhulgas harjamise, hambaniidi kasutamise ja suuvee kasutamise kohta. Samuti oskavad arstid anda toitumisnõuandeid, et aidata patsientidel teha teadlikke valikuid, mis edendavad suu tervist ning vähendavad hambaaukude ja igemehaiguste riski. Plaanilise hambaarsti kontrolli käigus tehakse 2D ja 3D röntgenuuringud (CBCT, KKÜ) selleks, et välja selgitada need probleemid, mis ei ole palja silmaga nähtavad.

 

EstDental Hambaravi kliinik Tallinna Kesklinnas on Tervisekassa lepingupartner täiskasvanute ja proteesihüvitise osas. 

Terviklik ja personaalne lähenemine

Üldine hambaravi hõlmab laia valikut ravimeetodeid erinevate hambaprobleemide lahendamiseks. Selline hambaravi pakub kõike alates hamba taastamisest ja eemaldamisest kuni mikroskoobiga juurekanalite ravini. Üldhambaarstid teevad põhjalikku hammaste hooldust, et taastada patsiendi hammaste funktsioon kui ka esteetiline välimus. Üldhambaarst oskab anda ka ortodontilisi hinnanguid ning suunata patsiente keerukamate protseduuride jaoks teiste spetsialistide juurde. Neid erinevaid aspekte koordineerides tagavad hambaarstid, et patsientidele koostatakse mitmekülgsed ja personaalsed raviplaanid, mis vastavad nende vajadustele.


Üldine hambaravi on suutervishoiu alustalaks, mis paneb rõhku ennetusmeetmetele ja suuõõne terviklikule ravile. Regulaarsed hambaarstikülastused aitavad säilitada optimaalset suutervist. Kontrollis käimine aitab avastada probleemid varakult, ennetada tõsisemaid tüsistusi ja pakkuda vajalikku ravi. Tänu üldhambaravile saavad inimesed säilitada oma kaunist naeratust võimalikult kaua ja nautida ka muid terve suu eeliseid. Pea meeles, et ennetus on võtmetähtsusega ning ilusa naeratuse tagab hea suuhooldus ja regulaarne hambaarsti külastamine.


Alusta ennetusega juba täna ja tule hammastega kontrolli! Oled oodatud EstDental Hambaravi kliinikusse – võta meiega ühendust.

Broneeri aeg