Hambakirurgia – suu tervise ja naeratuse taastamine

Hambakirurgia ehk suukirurgia hõlmab endas erinevaid protseduure, mille eesmärk on lahendada keerulisemaid hammastega seotud probleeme, parandada hammaste funktsiooni ja naeratuste üldist välimust. Kirurgilised ravimeetodid nagu hammaste eemaldamine ja hambaimplantaatide paigaldamine on olulised patsiendi enesekindluse ja üldise heaolu parandamiseks. Järgnevalt uurime lähemalt hambakirurgia olulisust hambaravis ning kuidas see aitab kaasa patsiendi elukvaliteedile.

Hambakirurgia protseduurid

Hambakirurgia on vajalik keerukamate hambaprobleemide lahendamiseks, mida ei saa tavaliste ravimeetoditega ravida. Nendeks muredeks on üldjuhul tugevalt lagunenud või kahjustatud hambad, muret tegevad tarkushambad või hoopis soov hammast/hambaid asendada implantaadiga. Hambaimplantaadi operatsioon seisneb puuduva hamba asendamises kunstliku hambajuure ja hambakrooniga. Seda operatsiooni tehakse reeglina ambulatoorselt (ilma haiglas viibimiseta) ja kohaliku tuimestusega. Hambaimplantaadid aitavad parandada hammaste üldist välimust ning funktsionaalsust.

Hambakirurgia aitab taastada suutervist ning tõsta enesekindlust

Hambakirurgia mängib hammaste tervise ja funktsionaalsuse taastamisel olulist rolli. Katkiste ja kahjustatud hammaste eemaldamine aitab takistada põletike ja mädakollete edasist levikut. Nii on võimalik hoida ümbritsevad hambad tervena ning taastada üldine suutervis. Hambaimplantaadid aitavad asendada puuduolevaid hambaid, mida võib märgata, kui inimene naeratab. Kui puuduvad hambad on visuaalselt näha, võib see tekitada ebakindlust ja piinlikkust. Implantaadid aitavad seda probleemi lahendada, asendades tühjad augud kunstliku hambaga ning inimesel on julgem hambaid näidata.

Kirurgilised protsessid põhinevad koostööl

Kõik kirurgilised protsessid hambaravis nõuavad koostööd hambaarsti ja suukirurgi vahel. Raviplaan koostatakse vastavalt iga patsiendi vajadustele. Raviplaan sisaldab põhjalikku suu seisukorra uurimist, röntgenpiltide tegemist ja operatsioonieelset hindamist. Tehnoloogia ja tehnika arenguga on hambakirurgia muutunud täpsemaks ja tõhusamaks. See omakorda vähendab protseduuride ebamugavust, kiirendab taastumisaega ning parandab ravitulemusi. 


Kirurgilised protsessid hambaravis aitavad kaasa suu üldise tervise taastamisele, hammaste funktsiooni parandamisele ja kauni naeratuse saavutamisele. Hammaste eemaldamine ja hambaimplantaatide paigaldamine – need protseduurid aitavad säilitada head suutervist ning saavutada naeratuse, mida võib julgelt näidata. Kirurgiliste ravimeetodite kasutamise vajaduse teeb kindlaks kvalifitseeritud hambaarst.


Kui sinu on soov tarkushambad eemaldada või asendada puuduolevad hambad implantaatidega, siis oled oodatud EstDental Hambaravi kliinikusse – võta meiega ühendust.

Broneeri aeg