Igemeravi ehk parodontoloogia – hambaravis võtmetähtsusega

Igemeravi ehk parodontoloogia on hambaravi haru, mis tegeleb igemehaiguste ennetuse ja raviga. 

 

Hea suutervis ei piirdu ainult tervete ja säravate hammastega. Igemete tervise kõrvale jätmine võib põhjustada tõsiseid tagajärgi nagu näiteks igemehaigused, hammaste väljalangemine ning isegi muid üldiseid terviseprobleeme. Uurime igemeravi tähtsust hambaravis ning kuidas aitavad terved igemed säilitada optimaalset suutervist.

Igemete roll suutervises

Igemed mängivad meie hammaste toetamisel ja kaitsmisel tähtsat rolli. Need toimivad kaitsva tõkkena, hoides kahjulikud bakterid eemal. Kui igemed on terved, istuvad need tihedalt ümber hammaste, moodustades tihendi, mis takistab bakterite ja toiduosakeste imbumist hamba alusstruktuuridesse (hambajuur). Halb suuhügieen, ebaregulaarne hambaarsti külastus või teatud terviseseisundid võivad aga põhjustada igemeprobleeme nagu igemepõletik ja parodontiit.

Igemeravi keskendub igemete tervisele

Igemehaigus ehk periodontaalne haigus on põletikuline seisund, mis mõjutab igemeid ja muid ümbritsevaid kudesid. Põhilised patoloogilised igeme seisundid on gingiviit egk igemepõletik ja parodontiit on hamba tugistruktuuride põletik, millega võivad kaasneda ka igemepõletiku sümptomid. 

 

Gingiviidi tunnused on  punased ja paistes igemed, mis võivad harjamise või hambaniidi kasutamise ajal veritseda. Kui igemepõletikku ei ravita, võib see edasi areneda parodontiidiks, kus infektsioon levib sügavamale igemetaskusse. See põhjustab igemete taandumist, luude hõrenemist ja halvemal juhul ka hammaste kaotust. Õnneks on võimalik igemeraviga peatada igemehaiguse edasi arenemine ning taastada suu tervis.

Kuidas igemeravi toimib?

Igemeravi hõlmab endas erinevaid protseduure, mille eesmärk igemehaiguste ennetamine, diagnoosimine ja ravi. Need omakorda hõlmavad professionaalset hammaste puhastamist, igemetaskute süvapuhastust, antibiootikumravi ja vahel isegi kirurgilist sekkumist. Spetsiifiline ravimeetod sõltub igemehaiguse raskusastmest ja patsiendi üldisest suu tervisest. 

 

Lihtsamatel juhtudel piisab regulaarsetest hambaarsti kontrollidest ja hambakivi ja katu eemaldamisest. Parodontaalhaiguste puhul on ülioluline patsiendi visiitide regulaarsus, see aitab hoida infektsiooni kontrolli all. 

Igemeravil on mitmeid positiivseid tulemusi

Igemeravi mitte ainult ei aita ravida olemasolevaid igemehaigusi, vaid on kasulik ka üldisele suutervisele. See soodustab igemete kinnitumist hammastele, vähendab igemetaskute vahesid ning hoiab ära bakterite sattumise hambajuure juurde. Lisaks võib igemehaiguste ravimine vähendada muid terviseprobleeme nagu näiteks südame-veresoonkonna haigused ja diabeet.

 

Igemeravi on oluline osa hambaravist. Igemehaigustega tegelemisel ja igemete tervise edendamisel saavad inimesed säilitada oma loomulikud ja terved hambad, värske hingeõhu ning parandada üldist heaolu. Regulaarsed hambaravivisiidid, hoolas suuhügieeni järgimine ja igemehaiguse varajane avastamine on probleemide ennetamise ja ravi võti, tagades terve naeratuse pikaks ajaks.

 

Tule kontrolli oma igemete seisukorda! Oled oodatud konsultatsioonile EstDental Hambaravi kliinikusse – võta meiega ühendust.

Broneeri aeg