Hammaste valgendamine – lihtne viis enesekindluse tõstmiseks

Tihtipeale märgatakse inimese juures esimese asjana tema välimust ja naeratust. Särav naeratus tõstab enesekindlust ning parandab ka üldist välimust. Hammaste valgendamine on muutunud väga populaarseks, sest see on kiire, ohutu ja lihtne viis, kuidas ennast naeratades paremini tunda. Räägime lähemalt professionaalsest hammaste valgendamisest, valgendamisest kodus ning samuti protseduuris olulist rolli mängivast hambakivi eemaldusest.

Hammaste valgendamine – kuidas protsess välja näeb?

“Kuidas hambaid valgendada?”

 

Valgendamine seisneb erinevate plekkide, pigmentide ja värvimuutuste eemaldamist hambaemaililt ehk hamba väliskihilt. Sel viisil saavutatakse säravvalge naeratus. Värvimuutused võivad olla põhjustatud erinevate söökide ja jookide tarbimisest, mis sisaldavad tugevaid pigmente (näiteks kohv, tee, punane vein) ning ka suitsetamisest. Kuidas hambaid valgendada ja mis samme protsess sisaldab?

 

  • Hindamine. Enne mis tahes hammaste valgendamist (nii kodus kui ka hambaarstikabinetis) on oluline hambaarsti hinnang. Hambaarst hindab hammaste üldist tervist, määrab kindlaks värvimuutuse põhjuse ning tuvastab võimalikud suutervisega seotud probleemid, millega tuleb enne valgendamist tegeleda (nt. Hammaste kulumised, tundlikkus jne.).
  • Hambakivi eemaldamine. Hambakivi on kivistunud hambakatu vorm, mida ei saa tavalise harjamisega eemaldada. Hambakivi eemaldamine on sageli soovitatav enne hammaste valgendamist, et tagada parim võimalik tulemus. Hambaarstid kasutavad hambakivi eemaldamiseks spetsiaalseid tööriistu, tagades valgendusainete toimimiseks puhta hambapinna.
  • Valgendavad ained. Need ained tungivad läbi emaili, pleegitades tõhusalt hambastruktuuri seestpoolt ja selle tulemusel muutub hamba värv heledamaks. Valgendusaine kantakse hammastele geeli kujtadavalgendamise protseduuri tuleks vältida aineid, mis võiksid põhjusul.
  • Aktiveerimine. Valgendusaine aktiveerimiseks kasutatakse spetsiaalset laserit või ZOOM valguslampi. Valgus aitab kiirendada keemilist reaktsiooni, mis viib parimate tulemusteni.

 

 

Oluline info hambaravi kabinetis valgandamise kohta

 

  • Laser- ja fotovalgendust ei soovitata igemehaiguste ja vesiniperoksiidi allergia korral.
  • Laser- ja fotovalgendus on vastunäidustatud raseduse ja imetamise ajal
  • Paari päeva jooksul enne valgendamist soovitatakse hoiduda suitsetamisest ja alkohoolist
  • 48t pärast hammaste valgendamise protseduuri tuleks vältida aineid, mis võiksid põhjustada hammaste värvi muutust – tuleks loobuda suitsetamisest, punasest veinist, teest, pigmendirohkest puuviljadest, tomati kastmetest jne. 
  • Pärast valgendamisprotseduuri võivad hambad muutuda tundlikuks. Sel juhul võib kasutada tundlikele hammastele mõeldud hambapastat ja vajadusel võtta 400 mg Ibuprofeeni.

 

Hammaste valgendamine kodus

Hammaste valgendamist on võimalik mugavalt ja ohutult teha ka kodus. Selleks võetakse patsiendi hammastest jäljendid, mille alusel valmistatakse hambalaboris personaalsed kaped. Koduse hambavalgenduse täpne kasutusjuhend antakse patsiendile kaasa. Tavaliselt kestab kodune valgendamine 1-2 nädalat ning on võrreldes hambakliiniku valgendamisega mõnevõrra leebem. Selle protseduuri eeliseks on võimalus valgendusprotseduuri hiljem sama kape abil uuesti korrata.

 

Hammaste valgendamine on protseduur, mis muudab hambad ilusaks valgeks ning see omakorda aitab tõsta inimese enesehinnangut. Hambaarstide käe all on võimalik saavutada särav naeratus, kus valgendusprotsessid ei kahjusta hammaste tervist. Hambakivi eemaldust ja hammaste valgendamist kombineerides on võimalik muuta hambad mitme tooni võrra valgemaks. Enne mis tahes valgendamisega alustamist on soovitatav konsulteerida hambaarstiga, sest hammaste olukorda hinnates on võimalik saavutada parim võimalik tulemus.

 

Kui sul on soov saada endale säravvalge naeratus, siis oled oodatud konsultatsioonile EstDental Hambaravi kliinikusse – võta meiega ühendust.

Broneeri aeg