Laste hambaravi – kujunda lapsele positiivne harjumus külastada hambaarsti

Laste hambaravi ehk laste stomatoloogia on oluline hambaravi haru, mis keskendub laste suutervise ning üldise heaolu tagamisele. Igasugused harjumused seoses suuhügieeniga algavad juba lapseeast. Seetõttu on oluline käia ka lapsega regulaarselt hambaarsti juures. 

EstDental Hambaravi OÜ on Tervisekassa lepingupartner laste hambaravi osas. Ravikindlustuse olemasolul on alla 19-aastastele hambaravi Tervisekassa rahastamisel. Visiiditasu on 5 eur. 

 

Räägime lähemalt laste hambaravi olulisusest, keskendudes esimesele hambaarsti visiidile. Uurime, miks on see visiit otsustava tähtsusega ning milline on järgnevate visiitide soovitav sagedus.

Lapse esimene hambaarsti külastus

Lapse esimene külastus hambaarsti juurde on soovitatav ette võtta umbes kuus kuud peale esimeste hammaste tulekut. Selle olulise visiidi käigus hindab hambaarst hammaste seisukorda ning annab vanematele kasulikke nõuandeid ja juhiseid hambaaukude ennetamiseks. Samuti on see väga hea võimalus lapsele tutvustada hambaravikabinetti ja erinevad instrumente. Kui laps tunneb ennast mugavalt, võib hambaarst teha ka ennetavaid protseduure, et kaitsta lapse suu tervist juba varajases eas. Tavaliselt vastuvõtu lõpus saab väike patsient endale kingituse. See aitab luua positiivseid mälestusi, mis seonduvad hambaraviga.

Regulaarsed visiidid lapsega

Lapse parima võimaliku suutervise tagamiseks on soovitatav planeerida hambaarsti visiidid iga poole aasta tagant. Isegi juhul, kui hammastega probleeme ei esine. Sellised rutiinsed kontrollid võimaldavad hambaarstil kiiresti tekkivad augud avastada ja neid ravida. Piimahammastel kõik patoloogilised protsessid arenevad väga kiiresti. Selle tõttu õigeaegne probleemise tuvastamine on väikestel patsientidel ülioluline.  Regulaarsed hambaarstivisiidid aitavad ennetada tõsisemaid probleeme tulevikus. Järjepidevate visiitidega saavad lapsevanemad panustada oma lapse pikaajalisse suutervisesse ning aidata kujundada positiivset suhtumist hambaravisse.

Eestis on lastele hambaravi tasuta

Laste hambaravi regulaarseid kontrolle ei pea ka finantsiliselt kartma. Eesti Tervisekassa hüvitab kuni 19-aastastele ravikindlustatud lastele kõik hambaravikulud. Selline kaitse riigi poolt tagab lastele juurdepääsu vajalikule hambaravile, sealhulgas olulistele ennetusmeetmetele, mis aitavad hoida püsivat suutervist. See on hindamatu tugisüsteem lapsevanematele, mis võimaldab hoida lapse suutervist ilma suure rahalise koormuseta.

 

Laste stomatoloogia loob aluse tervele ja elukestvale naeratusele. Esimene visiit hambaarsti juurde, rutiinsed kontrollid ja väga lihtne juurdepääs hambaravile mängivad olulist rolli laste suutervise edendamisel. Varajase hambaraviga saavad lapsevanemad tagada, et nende lastel on tulevikus terved ja kaunid hambad, mis omakorda mõjub tulevikus positiivselt laste enesehinnangule.

 

Tule lapsega kontrolli! Olete üheskoos oodatud konsultatsioonile EstDental Hambaravi kliinikusse – võta meiega ühendust.

Broneeri aeg