Hamba implantaadid – tõsta enesekindlust särava naeratusega

Terve ja särav naeratus võib märkimisväärselt tõsta inimese üldist heaolu ja enesehinnangut. Puuduvad hambad võivad aga vastupidi tekitada ebamugavust ja piinlikkust. Täna on võimalik seda kõike parandada, sest hambaravi tehnoloogiate areng on viinud meid suurepärase lahenduseni – hamba implantaadid. Järgnevalt uurime, mis on hamba implantaadid, kuidas neid kasutatakse ja mida võite protsessi käigus oodata.

Mis on hamba implantaadid?

Hamba implantaadid on kunstlikud hambajuured, mis asetatakse eemaldatud hamba kohale. Hamba implantaadid on valmistatud titaansulamist.  Titaan on koesõbralik materjal, mille tähtsaks omaduseks on integratsioon inimorganismi kudedega. Kunstlikud hambajuured asetatakse kirurgilisel teel lõualuusse, et toetada uut asendushammast või hambaproteesi. Hamba implantaadid pakuvad vastupidavat ja püsivat tulemust, mis sarnaneb nii oma kujult kui ka funktsioonilt päris hammastega.

Kuidas implantaate kasutatakse?

Hamba implantaate saab kasutada nii ühe puuduva hamba, mitme puuduva hamba kui ka terve hambarea asendamiseks. Raviplaan koostatakse individuaalselt, lähtudes iga patsiendi vajadustest ja suutervise seisundist. Protsess hõlmab tavaliselt järgmisi samme:

 

Esmane konsultatsioon: esmalt uurib hambaarst põhjalikult suu tervist. Tehakse CBCT röntgenülesvõte, selle järgi hinnatakse luu mahtu ja kvaliteeti tulevase implantaadi piirkonnas. Hambaarst hindab ja pehmete kudede seisukord kuna see on ülioluline hamba implantaadi asetamise puhul.

 

Ravi planeerimine: patsiendi konkreetsete vajaduste põhjal koostatakse kohandatud raviplaan. See plaan sisaldab vajalike implantaatide arvu ja taastamise tüüpi nagu kroon, sild või protees.

 

Implantaadi paigaldamine: kirurgilise protseduuri käigus asetatakse hamba implantaadid lõualuusse. Aja jooksul sulanduvad implantaadid luuga üheks, mida nimetatakse osseo-integratsiooniks, luues asendushammastele stabiilse aluse.

 

Paranemisperiood: pärast implantaadi paigaldamist võib vaja minna mõnekuulist paranemisperioodi, et implantaadid lõimuks lõualuuga. Selle aja jooksul võib funktsionaalsuse ja esteetika säilitamiseks kasutada ajutisi lahendusi.

 

Implantaadi krooni osa taastamine: kui implantaadid on täielikult lõualuuga üheks saanud,  kinnitatakse lõplik lahendus implantaatide külge. Kroonid, sillad või proteesid on hoolikalt välja töötatud, et need sobiksid patsiendi loomuliku hammaste värvi, kuju ja suurusega. 

 

Tulemuseks on kaunis ja terve naeratus.

Paigaldusprotsessi kestus

Hamba implantaatide paigaldamisprotsessi pikkus sõltub mitmest tegurist: sealhulgas juhtumi keerukusest ja inimese paranemisvõimest. Keskmiselt võib kogu protsess kesta kolm kuni üheksa kuud. See ajakava hõlmab esmast konsultatsiooni, ravi planeerimist, kirurgilisi protseduure, paranemisperioodi ja lõplikku implantaatide paigaldamist.

 

Oluline on märkida, et protsessi iga etapp on hoolikalt planeeritud ja sellest peetakse kinni, et vältida tüsistusi ning tagada parim võimalik tulemus. Lisaks annab hambaarst terve selle aja jooksul vajalikku infot ja juhiseid. Sellisel juhul tunneb patsient end igal sammul mugavalt ja hästi.

Vali puuduva hamba asendamiseks implantaat

Hamba implantaadid on parandanud üldiselt hambaravi valdkonda, pakkudes vastupidavat ja püsivat lahendust puuduvate hammaste asendamiseks. Oma loomuliku välimuse ja funktsionaalsusega parandavad implantaadid suu tervist ja tõstavad enesekindlust. Kaunid hambad panevad omakorda julgemalt naeratama.

 

Kui kaalud hamba implantaatide paigaldamist, konsulteeri esmalt hambaarstiga, kes juhendab tervet protsessi ja aitab saavutada just sellise naeratuse, mida oled alati soovinud. Olete oodatud konsultatsioonile EstDental Hambaravi kliinikusse – võta meiega ühendust.

Broneeri aeg