Juureravi ehk endodontiline ravi – hamba taastamine ja säilitamine

Juureravi ehk endodontiline ravi on hambaravi protseduur, mille eesmärk on päästa tõsiselt kahjustatud hammas. See ravimeetod on tõhus lahendus valu leevendamiseks, infektsioonide likvideerimiseks ja hammaste säilitamiseks. Järgnevalt räägime juureravi olulisusest ning selle eelistest hammaste üldisele tervisele.

Mis on juureravi?

Kui hamba sisemine osa, tuntud kui pulp, muutub hamba lagunemise, trauma või korduvate hambaraviprotseduuride tõttu põletikuliseks, on tarvis teha hambale juureravi. Selle eesmärgiks on juurekanalitest pisikutega nakatunud ning kahjustatud pulbikoe eemaldamine, juurekanali puhastamine ning selle täitmine. Nii välditakse edasist nakatumist. Juureravi viivad läbi professionaalsed hambaarstid, kes on spetsialiseerunud hammaste sisestruktuuride päästmisele ja ravile.

Peamine eesmärk on hamba säilitamine

Juureravi üks peamisi eesmärke on hamba päästmine. Hamba kaotamisel võivad olla ebameeldivad tagajärjed nagu närimisraskused, ümbritsevate hammaste nihkumine ja ka võimalik lõualuu kahjustus. Endodontilise raviga hamba päästmine aitab patsiendil säilitada hammaste funktsiooni, välimuse ja taastada kogu suu tervise. Samuti välistab see vajaduse ulatuslikumate hambaraviprotseduuride järele nagu hambaimplantaatide või sildade paigaldus.

Hambavalu ja põletiku leevendus ning ravi

Ägeda põletiku iseloomulikeks sümptomiteks on tugev hambavalu, mis tekib tihtipeale öösiti. Krooniline põletik kulgeb sageli ilma kaebusteta ja avastatakse alles hambaarstil siis, kui kaariesest tingitud kahjustus ulatub juba pulbini. Sellisel juhul on hamba säilitamiseks ja hilisemate tüsistuste vältimiseks vajalik juureravi. Spetsiaalne ravi eemaldab tõhusalt valuallika, kõrvaldades hamba seest infektsiooni. Selle tulemusel on patsiendil võimalik jätkata oma igapäevaseid tegevusi ja nautida paremat elukvaliteeti.

Hea suutervis pikaks ajaks

Juureravil on mitmeid pikaajalisi hammaste tervisega seotud eeliseid. See hoiab ära põletiku levimise teistele hammastele, vähendab uute mädakollete ja tursete tekkimist ning säilitab hammaste loomuliku asetuse. Juure ravimine aitab säilitada hamba närimisfunktsiooni, toetab hammaste esteetikat ja on üldiselt hea suu tervisele. Korralik suuhügieen ja rutiinsed hambaarstivisiidid aitavad juureravitud hambal kaua kesta.

 

Juureravi on tähtis hambaravi protseduur, mille eesmärk on päästa tõsiselt kahjustatud ja põletikulised hambad. See ravimeetod mängib hambaravis olulist rolli, sest aitab eemaldada valu ja põletikuallika, tagades terved hambad veel pikaks ajaks. Juurekanalite ravile spetsialiseerunud hambaarst oskab kindalaks teha juureravi vajaduse ja taastada tõhusalt hammaste tervise.

 

Tule hammastega kontrolli! Oled oodatud konsultatsioonile EstDental Hambaravi kliinikusse – võta meiega ühendust.

Broneeri aeg