Esteetiline hambaravi Tallinna südalinnas

Tänapäevane hambaravi on väga mitmepalgeline. Praeguses kommunikatiivses ühiskonnas on hammaste
esteetika tõusnud väga olulisele kohale. Meie hambaravikliiniku kogenud spetsialistid aitavad taastada nii
hammaste funktsiooni kui luua ka nende esteetilise väljanägemise.

Ilus naeratus on inimese edu ja enesekindluse võti!

Iga inimene tahaks endale ilusaid hambaid. Paljudel aga esineb hammastega probleeme. Väga tihti soovivad patsiendid hammaste värvi või kuju muuta. Tihtipeale on hammastel vanad ja  ebaesteetilised täidised, mis ei sobi oma hammaste värviga või on karedad, vale kujuga jne. Mõnel patsiendil esineb hammaste kulumist või kaasasündinud hambaemaili defekte. Nendel juhtudel lahendaks probleemi hambakroonid või keraamilised laminaadid.

Esteetilisele hambaravile eelneb väga põhjalik ettevalmistus.

Kõik algab suu ja hammaskonna läbivaatlusest, mille käigus hambaarst teeb röntgenülesvõtteid,  selgitab välja olemasolevad probleemid ning vajadusel teeb tehnilise laboratooriumiga edasise suhtlemise
eesmärgil pildid. Hambaarst annab patsiendile ülevaate probleemidest ja arutab temaga läbi ka raviplaani. Tavaliselt järgneb läbivaatlusele suuhügienisti vastuvõtt, mille käigus eemaldatakse hambakivi ja viiakse läbi suuhügieeni õpetus. Sellele järgneb kaariese ehk aukude parandus, mille teostab hambaarst-terapeut.

 

 

Väga tihti selguvad hammaskonna uuringu käigus need probleemid, millest patsient ei ole olnud teadlik,
nagu näiteks asümptomaatiline juurepõletik, mis nõuab juureravi. Mõnel patsindil tuleb teostada igemeravi. Hambaarst võib soovitada läbida ortodontilise ravi enne esteetilise ravi algust.

 

Alles siis, kui kõik need probleemid on kõrvaldatud, saab alustada esteetilise hambaraviga.

 

Kui patsiendil on tegemist lagunenud tagahambaga, mis kannab suurt mälumiskoormust, siis hambale pannakse tsirkooniumkroon. Tsirkoonium on väga vastupidav ja ilus materjal, mis sobib ideaalselt
tagahammaste kuju ja fuktsiooni taastamiseks.

 

 

Esihammaste esteetika taastamiseks sobib kõige paremini keraamiline kroon või laminaat. Keraamika ei
talu suurt mälumiskoormust, kuid selle materjali esteetilised omadused on väga kõrged.

 

 

Patsient, kellel on teostatud esteetiline ravi, peab meeles pidama seda, et „uute hammaste“ eest peab
hoolitsema sama hästi nagu oma hammaste eest. Esineb ekslikku arvamust, nagu pärast kroonide panemist ei tohiks enam hammastega probleeme tekkida. See ei ole aga nii!

 

 

Ebapiisava suuhügieeni puhul võib kaaries tekkida oma hamba ja tehiskrooni piiril. Selleks, et restauratsioonid püsiks suus võimalikult kaua, tuleb järgmistest hambaarsti nõuannetest kinni pidama:

  •  

  • Pärast hambaravi lõppu tuleb iga-aastaselt plaanilise läbivaatluse eesmärgil oma hambaarsti külastada. Juhul, kui hambaarst tuvastab probleemi, siis tuleb see võimalikult kiiresti kõrvaldada.
     
  • Keraamiliste restauratsioonide piirkonnas tuleb kasutada pehmet hambaharja ja spetsiaalset hambapastat, mis ei sisalda abrasiivseid osakesi.  

  • Tuleb jälgida hambaarsti koduse suuhügieeni juhiseid. Igapäevane hambaniidi (flossi) või interdentaalsete harjakeste kasutamine on ülioluline! Tänapäeval on väga populaarseks muutnud hambairrigaator, kuid see ei asenda hambaniiti.

  • Tuleb vältida selliseid toite nagu pähklid, seemned, näksid, kuivikud jne.

  • Tuleb jälgida hambaarsti individuaalseid juhiseid, mis on antud pärast restauratiivse ravi läbiviimist. 

  • Juhul kui patsient krigistab öösiti oma hambaid, siis tuleb kanda öökapet.

  • Kaasaegne hambaravi võimaldab saada patsientidel oma unistuse naeratuse. Ravi õige planeerimine ja korralik kodune järelhooldus on üliolulised aspektid, mis annavad võimaluse patsiendil nautida oma ilusaid hambaid võimalikult kaua!

Broneeri aeg