Dr Maria Lukjanova teekond hambaarsti ametini ja lastega töötamise rõõmud

Rääkisime Est Dentali laste hambaarsti Mariaga tema eluaegsest armastusest meditsiini vastu ning lastega töötamisega rõõmudest ning valudest. Lisaks annab ta intervjuu lõpus lugejatele paar nippi, kuidas oma hammaste eest paremini hoolt kanda. 

Räägi, kuidas hambaarsti ametini jõudsid?

Olen sündinud, kasvanud ja õppinud Tallinnas. Kui 2003. aastal Karjamaa gümnaasiumi hõbemedaliga  lõpetasin, astusin ka samal aastal Tartu ülikooli. Lõpetasin küll 2008. aastal, kuid kuna meditsiin ega hambaravi paigal ei seisa, osalen iga aasta erinevatel hambaarstiteaduse kongressidel ning seminaridel.  See on vajalik, et olla kursis erialaste uudiste ning muutustega ja pakkuda oma patsientidele kvaliteetset ravi.

Miks just selle eriala valisid?

Mu vanaema käis laevatehases meditsiinitööd tegemas ja ma armastasin kohutavalt temaga kaasas käimist. Mäletan, et mulle meeldis erinevaid meditsiinilisi instrumente uurida ning vanaema tööd jälgida. Lisaks sain tema laua taga istuda ja enda suureks rõõmuks ka ise arsti mängida. Ma poleks kunagi osanud isegi mõelda, et ma ei töötaks meditsiinis. Juba enne põhikooli lõppu teadsin kindlalt, et minust saab hambaarst

Mis sulle töös kõige rohkem rõõmu toob?

Lapsed! Nad lihtsalt tähendavad minu jaoks kõikke. Nende emotsioonid on nii ehedad ja nad on kindlasti kõige siiramad patsiendid üldse. Lapsed täidavad iga visiidi põnevusega, sest nad ka ise on ammendamatu energia ja positiivsusega täidetud. Kuigi mõne lapse usalduse võitmine võib mõnikord väga keeruline olla. Kuid kui see õnnestub, saavad meist tõelised sõbrad. Eriti puudutab südant visiidi lõpus tehtud lapse kallistused, kes alles hiljuti kartis tohutult oma hambaid ravida. Sellised hetked teevad suurest rõõmust lausa silmad märjaks. 

Millised on peamised väljakutsed?

Minu kui laste hambaarsti jaoks on kõige suurem väljakutse kindlasti seesama eelnevalt mainitud usalduse võitmine. Eriti kui mõni neist on eelnevalt vastuvõttude ajal hirmu tundnud või ravi tõttu haiget saanud. Sellisel juhul on ka tekkinud usaldus tihti habras ja seda on veelgi raskem säilitada ja tugevdada. Samas, kui suudad lapsele turvatunde tekitada, siis ta usaldab sind ja on sulle tänulik.

Mis on sinu jaoks oma töö juures kõige põnevam?

Ma armastan enesearendust ja põnevusega jälgin kindlasti jälgida iseenda erialast kasvu. Tänu järjest kasvavale teadmistele ja kogemustele muutub töö kvaliteet samuti järjest kõrgemaks. Seda on hea iseendale teadvustada.

Jaga blogi lugejatele mõni nipp või soovitus!

Ära loputa suud pärast õhtust hambapesu. Nii ei saa pastas sisalduvad fluoriidid hammaste emaili öö jooksul tugevdada. Kui sulle hambapasta maitse ei meeldi, loputa suud, kuid mitte väga põhjalikult. Kindlasti ära unusta iga päev hambaniiti kasutada.

Kui soovid lapsega tulla Dr Maria Lukjanova vastuvõtule, saad aja registreerida siin

Broneeri aeg