Suvepuhkus ja hambavalu kokku ei käi

Käes on kevad, loodus on tärkamas ning peagi ootavad ees kuumad suveilmad. Suvi on aga puhkuste ja grillihooaeg – hammaste tervis on viimane asi, mille pärast sel ajal muretseda. Kauni naeratuse jaoks reisipiltidel on õige aeg seada sammud hambaarsti kabinetti. Siinkohal tuletame meelde levinumad süühügieeniprobleemid, mis ilmneda võivad ning mis regulaarse hambaarstil käiguga on lihtsasti ravitavad või ennetatavad.

Hambakatt

Selleks, et ei tekiks põletikke, lase mustus hammastelt aegsasti eemaldada. Hambakatust tekib ajapikku edasi hambakivi.

Hambakivi

Hambakivi igamete lähedal, võib tekitada igemepõletikke, mis on lisaks valule ka ohtlikud sinu hammaste ning organismi tervisele. 

Halb hingeõhk

Kuigi halval hingeõhul võib olla palju erinevaid põhjuseid (millest enamik on ennetatavad õige suuhügieeniga), võib üks peamistest põhjustest olla just ravimata hambad. 

Kollased või määrdunud hambad

Hambad võivad määrduda toidu, kohvi, veini ja tee tarbimisel ning paljude teiste tegurite tagajärjel. Selleks, et naeratus oleks suvel säravvalge võid kosmeetilise protseduurina lasta hambaid valgendada.

Hambaaugud

Et reisil olles ei tabaks sind ootamatu hambavalu, lase oma suu üle vaadata ning vajadusel ravida. Hambaaugud võivad ravimata jätmisel põhjustada valu, ebamugavust ning edasisi suuremaid probleeme nagu hambajuurepõletik. Väikeseid hambaauke on kahe hamba vahel iseseisvalt raske märgata, küll aga märkab neid hambaarst.

Regulaarne hambaarstil käimine aitab ennetada ebameeldivate probleemide teket ning hoiab su naeratuse kauni ja säravana. Suvel reisil olles oleks hambavalu viimane asi, mida soovida. Kontrolli oma hambad üle juba nüüd – küsi meilt vastuvõtuaega!

Loe täpsemalt hambakivist ja hambakatust(https://www.estdental.ee/blog/hambakatt-ja-hambakivi-kuidas-need-seotud-on/) ning hammaste valgendamisest(https://www.estdental.ee/blog/hammaste-valgendamine/) meie blogist. 

Broneeri aeg