Intervjuu Est Dentali juhi dr Darja Hamidullinaga

Dr Darja Hamidullina on Est Dental juht ja hambaarst, tänu kellele hambaarstikabinet 2014. aastal sündis. Kuna hambaarstide töö on eriolukorra lõpuga seoses taas suure tempoga käima läinud, võttis ta hetke, et endast ja oma tööst veidi lähemalt rääkida. 

Miks oled just selle eriala valinud?

Lapsepõlvest saadik on mulle meeldinud kõik, mis on käsitööga seotud. Ka minu kooliaja harrastused olid suures osas just sellest valdkonnast – maalimine, erinevate näputöödega tegelemine ja muusikakoolis klaveri mängimine. Samuti on meditsiin mulle alati sümpaatne olnud. Minu vanaema pidas arsti ametit ja tänu sellele arutlesime palju meditsiini teemadel ning sain oma uudishimust tekkinud küsimustele alati vastused. Kui kooli lõpus hakkasin emaga koos kaaluma, mis eriala mulle kõige paremini sobiks, oli vastus kiiresti selge.

Mis on hambaarsti töö juures kõige põnevam?

Kõige huvitavam tundub mulle pidev areng, mis hambaarsti ametiga kogu aeg kaasas käib. Iga patsient on unikaalne ja toob endaga alati kaasa nii uusi teadmisi kui ka kogemusi.

Millised on sinu ameti peamised väljakutsed?

Kõige keerulisem on ehk pakkuda inimestele tänapäevast ja kõrge kvaliteediga hambaravi meeldivas ning sõbralikus keskkonnas. Me anname muidugi alati endast parima ja püüame iga tehtud tööga võimalikult hea tulemuse tagada. Meie jaoks on ülimalt oluline patsientide mugavus ning rahulolu, kuid ka mõistlik hinna ja kvaliteedi suhe. Et saaksime olla inimestele kättesaadavad, on Est Dental avatud nii tööpäeviti kui ka nädalavahetuseti.

Räägi veidi oma hariduslikust taustast teekonnast hambaarsti ametini.

Enne ülikooli astumist omandasin keskhariduse Sillamäe Vanalinna koolis. Astusin Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse erialale 2006. aastal ja lõpetasin 2011. aastal. Peale haridustee lõpetamist olen enda teadmisi jätkuvalt täiendanud ning osalenud mitmetel täienduskoolitustel nii Eestis kui ka välismaal. Välismaa koolitustest on väga põnev osa võtta – lisaks teadmistele ja kogemustele saab tutvuda teiste oma eriala inimestega. Viimase aja üks huvitavaim ja harivaim koolitus toimus Budapestis, tegu oli neljaosalise implantoloogia kursusega.

Millele oled hambaravis keskendunud?

Hambaravis on minu missiooniks just esteetiline ravi. See tõesti on minu lemmik. Samas tegelen igapäevases töös ka väga paljude muude tegevustega nagu näiteks mikroskoobi abil juurekanalite ravimisega või kirurgiliste töödega. Samas väga keeruliste juhtumite puhul teeb meie kliinik koostööd näo- ja lõuakirurgia spetsialistiga. 

Millega meeldib sulle töö kõrvalt tegeleda?

Vabal ajal meeldib mulle jalgrattaga sõita, kindlasti reisida, kuigi see pole enam viimasel ajal kahjuks võimalik olnud. Kindlasti hindan aega, mida saan pere seltsis veeta. Kuigi hambaarsti elukutse ja töörutiin hobide jaoks väga palju aega ei jäta, katsun need vabad hetked siiski leida ja harrastan siis nii klaverimängu kui ka niisama muusika nautimist.

Kui soovid esteetilist hambaravi või lihtsalt konsultatsiooni, saad Dr Hamidullina vastuvõtule aja registreerida siin!

Broneeri aeg